Laboratoria przyszłości

logo-Laboratoria_Przyszłości_poziom_kolor

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Informujemy, że nasza szkoła otrzymała środki o łącznej wysokości 147300,00 zł na realizację programu Laboratoria Przyszłości, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz zdolności konstrukcyjne.

Za otrzymane środki zakupiliśmy m. in.: drukarkę 3D wraz z akcesoriami, filamenty, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, lutownice- stację lutowniczą, kamerę i aparat wraz z akcesoriami, statywy z akcesoriami, mikrofony kierunkowe z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, gimbal, Gogle Wirtualnej Rzeczywistości (VR), roboty edukacyjne, zestawy konstrukcyjne z różnych dziedzin z akcesoriami, ​sprzęt AGD oraz sprzęt Audio Video.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna skierowana do szkół podstawowych, realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko w  ramach  obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności uczniów.

Informacje na temat realizacji tego projektu będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej naszej szkoły.

Zachęcamy do obejrzenia filmu o Laboratoriach Przyszłości: https://youtu.be/bY7JTuDc6D0

Szczegółowe  informacje o projekcie na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria/

 

 

Organ prowadzący

Gmina Siechnice
z siedzibą
w Urzędzie Miejskim

ul. Jana Pawła II
55-011 Siechnice

Organ nadzorujący

Dolnośląskie
Kuratorium Oświaty

Pl. Powstańców
Warszawy 1
50-153 Wrocław
Kontakt

Kontakt

55 - 010 Święta Katarzyna
ul. Główna 94
tel./fax: 71 311 63 78
Biuletyn Informacji Publicznej
Menu
Menu