70 lat szkoły

W tym roku nasza szkoła obchodzi 70-LECIE SWOJEGO POWSTANIA. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą. Następnie na hali gimnastycznej rozpoczęła się część oficjalna, na której prowadzący pan Tomasz Wilczak powitał wszystkich gości. Uczniowie przedstawili rys historyczny szkoły. Wspomnieli nie tylko o pierwszych nauczycielach, ale przede wszystkim o pierwszym dyrektorze Pawle Dzialuku. Tego dnia mogliśmy również podziwiać bogaty program artystyczny przygotowany przez obecnych uczniów jak również absolwentów szkoły. Zdolności prezentowane podczas Gali Talentów miały bardzo szeroki przekrój – od zerówkowicza po ucznia klasy szóstej. Był śpiew indywidualny i zespołowy, układy taneczne oraz pokazy sportowe i teatralne. Uczniowie pochwalili się także swoimi umiejętnościami gry na dzwonkach.

Kolejnym punktem programu obchodów uroczystości było sadzenie pamiątkowego drzewka, które symbolizuje jedność, długowieczność i trwałość wokół przemijającej rzeczywistości. Drzewo łączy wszystkich uczniów i pracowników szkoły oraz umacnia więź miedzy pokoleniami. Umieszczona została tabliczka informująca, że to właśnie 25 maja 2016 r. odbyły się obchody 70-lecia szkoły.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się część nieoficjalna, która rozpoczęto od urodzinowego tortu. Goście udali się do auli na poczęstunek, który z pewnością sprzyjał rozmowom oraz wspomnieniom po latach. Uczniowie mieli przygotowany słodki poczęstunek w klasach. Na pamiątkę jubileuszu szkoły każdy uczeń otrzymał tarczę z logo szkoły. Następnie dla uczniów klas I-III odbyły się zabawy plenerowe i ruchowe przy muzyce, z kolei dla uczniów klas IV-VI – MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ WIEDZY O PATRONIE.

Nasi goście mogli odbyć sentymentalną podróż, zwiedzać szkołę, obejrzeć przygotowane wystawy ze zdjęciami, kronikami i dokumentami szkolnymi oraz cennymi pamiątkami.
Z okazji jubileuszu przygotowano również bogatą wystawę pucharów zdobytych przez uczniów w różnych zawodach sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się również kiermasz prac plastycznych uczniów, na którym można było kupić ozdobne słoiczki, klamerki oraz oryginalne pamiątki dla bliskich i przyjaciół.

Jubileusz był okazją do wspomnień, refleksji, ale również do spotkań po latach.
Dzięki zaangażowaniu pracowników szkoły, uczniów i rodziców ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

mgr Ewelina Smyra

Organ prowadzący

Gmina Siechnice
z siedzibą
w Urzędzie Miejskim

ul. Jana Pawła II
55-011 Siechnice

Organ nadzorujący

Dolnośląskie
Kuratorium Oświaty

Pl. Powstańców
Warszawy 1
50-153 Wrocław
Kontakt

Kontakt

55 - 010 Święta Katarzyna
ul. Główna 94
tel./fax: 71 311 63 78
Biuletyn Informacji Publicznej
Menu
Menu